Reedel, 1. detsembril on koolipäev teistsugune. Terves koolimajas pääsevad valla muinasjututegelased (rollides õpilased), kes peavad lahendama erinevaid ülesandeid ja „probleeme“. Terve koolipäeva kestva seiklusmängu eesmärk on arendada erinevaid pädevusi (väärtuspädevus, sotsiaalne pädevus, õpipädevus, suhtluspädevus, ettevõtlikkuspädevus) ja veeta meeldejääv ning lõbus koolipäev.
Päev algab kell 8.15 teisel korrusel - muinasjutumetsas, kus toimub mängu tutvustus ja muinasjuttude tegelaste rollide jaotamine. Peale pudrusöömist algab mäng peale ja kestab niikaua kuni muinasjutumaa suur ülesanne on täidetud ja "maailm" päästetud. Umbes 5 - 6 koolitundi. Päev lõppeb ühise lõpetamisega ja kokkuvõtete tegemisega alguspunktis.
Päeva juhib ja korraldab Diana Väli-Kurnikov (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia huvijuht- loovtegevuse õpetaja kursuse tudeng).

Üritusi ei ole