Kooli õppe- ja kasvatusprotsessi toetava tugisüsteemi üheks osaks on logopeed-eripedagoogi kõneravi- ja õpiabitunnid. Logopeedilist abi antakse suulise kõne probleemidega lastele ning lugemis- ja kirjutamisraskustega õpilastele, õpiabitunnid toetavad õpilase arengut valdkonnas, mis takistavad õpitulemuste omandamist (nt. keskendumisvõimekus, tähelepanuhäired jms.). 

Logopeedi tööülesanded:

Logopeed uurib laste ja õpilaste suulise ja kirjaliku kõne arengut ja selgitab välja kõneravi vajadused. Tundides toimub kõnearendus, häälduse korrigeerimine, lugemisoskuse arendamine ning kirjutamispuuete korrektsioon. Logopeed arvestab lapse individuaalseid iseärasusi ja erivajadusi. Logopeed nõustab lapsevanemaid ja õpetajaid, teeb koostööd teiste õpiabi spetsialistidega. Ta hindab lapse kõneseisundit aasta jooksul, annab soovitusi ja tagasisidet vanematele ja õpetajatele, testib vajadusel kooliküpsust ning õpioskusi.

Logopeedi juurde tulevad lapsed, kellel on raskusi kõne ja/või emakeelega. Raskused võivad avalduda mitmes plaanis:

 

Logopeed-eripedagoog Anne Grave tunnid toimuvad Jäneda Koolis esmaspäeviti, teisipäeviti, kolmapäeviti ja reedeti vastavalt ajagraafikule. 

 

Kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel. 56569764